O nas

Adwokat Tymoteusz Juszczak

Adwokat i mediator sądowy. Dotychczasowe doświadczenie zdobył pracując jako prawnik w działach prawnych przedsiębiorstw jak również w kancelariach prawnych – zarówno butikowych kancelariach krajowych jak i w kancelariach międzynarodowych, w tym w niemieckiej sieciowej kancelarii w Berlinie. Doradzał polskim przedsiębiorcom w sprawach związanych z ich działalnością na terenie Polski oraz Republiki Federalnej Niemiec. Specjalizuje się w szeroko pojmowanym prawie nieruchomości, a praktykę w tym zakresie zdobył m.in. prowadząc obsługę prawną największych w Polsce spółdzielni mieszkaniowych czy udzielając pomocy prawnej w licznych sprawach osób fizycznych. Posiada bogate doświadczenie procesowe, w szczególności w sprawach karnych jako obrońca, w tym w sprawach o najcięższe przestępstwa. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Oprócz ukończenia magisterskich studiów prawniczych i politologicznych w Polsce studiował również w Niemczech. Biegle mówi w języku niemieckim. Obsługuje klientów w języku niemieckim i angielskim.

 
 

Radca Prawny Joanna Chachulska

Radca prawny współpracujący z Kancelarią. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w prawie energetycznym, ze szczególnym uwzględnieniem uregulowań dotyczących branży paliwowej, a także w prawie zamówień publicznych. Praktykę zawodową zdobywała także obsługując urzędy administracji publicznej oraz podmioty z branży medycznej czy budowlanej. Prelegentka na konferencjach naukowych i biznesowych poświęconych tematyce paliw ciekłych i zmianom legislacyjnym w tym sektorze. Udziela kompleksowej pomocy prawnej przedsiębiorcom, w ramach której zapewnia wsparcie w procesach lobbingowych, w toku negocjacji oraz zawierania kontraktów, sporządza i opiniuje umowy, wzorce umowne, regulaminy i procedury wewnętrzne, pomaga we wdrażaniu nowych regulacji prawnych w przedsiębiorstwie. Ponadto zajmuje się reprezentacją przed sądami oraz organami administracji publicznej.

Doświadczenie zdobywała pracując zarówno w kancelariach radców prawnych i adwokatów jak i świadcząc pomoc prawną jako prawnik inhouse.